FORUM BIBLIA Strona Główna FORUM BIBLIA
'Twoje Słowo jest prawdą' (Jana 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Witaj na FORUM BIBLIA! Zapraszam do rejestrowania się i pisania!

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus... aniołem?
Autor Wiadomość
Bobo 
Administrator

Wysłany: 2016-12-05, 08:45   

nesto napisał/a:
Biblia nie jest kroniką.

A to dziwne, bo jakie kryteria trzeba spełnić, aby zapis uznać za kronikę? Załóż więc osobny wątek na ten temat, gdyż tu piszemy o Jezusie i tym, czy jest aniołem.

nesto napisał/a:
Wymiana poglądów kształci.

Pod warunkiem, że dyskusja jest kulturalna.

nesto napisał/a:
Mam nadzieję, że przedstawiał będę jedynie swoje, niezależne myśli.

W taką 'niezależność' raczej nie wierzę.
Ale KONIEC. Wracamy do tematu, masz coś rzeczowego o tym do napisania?

REKLAMA 

Wysłany: 2016-12-05, 09:03   

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2016-12-05, 09:03   

Dekalog_Biblia napisał/a:
ktoś Ci nabałaganił i teraz tego skutki widać.

Czasem się zdarza, że ktoś sobie sam nabałagani, niekoniecznie ktoś. Powody mogą być różne.

nesto
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-05, 10:36   

Bobo napisał/a:
Wracamy do tematu, masz coś rzeczowego o tym do napisania?

No dodatkowo chyba nie. Napisałem już przecież, że Jezus nie był żadnym aniołem, ale człowiekiem. Zwykłym. Śmiertelnym.
Umarł, jak każdy.

ps.
Zmartwychwstanie to oczywiście legenda, jakich wiele.
Wówczas niemal każdy "Bóg" zmartwychwstawał..
Ostatnio zmieniony przez nesto 2016-12-05, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2016-12-07, 13:08   

A nawiasem... skąd wiesz, że był tylko człowiekiem?
W innym poście jednak spekulujesz, że Natura/Bóg mógł stworzyć diabła więc... dlaczego nie mógłby zesłać tu swojego syna?

nesto
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-07, 20:34   

Bobo napisał/a:
A nawiasem... skąd wiesz, że był tylko człowiekiem?

A kim mógłby być, skoro go urodziła kobieta?

Cytat:
W innym poście jednak spekulujesz, że Natura/Bóg mógł stworzyć diabła więc... dlaczego nie mógłby zesłać tu swojego syna?

Bóg rozumiany jako Natura nie ma synów, córek itp w ludzkim rozumieniu.
Bóg taki nie musi nikogo karać albo odkupywać - bo to małostkowe i niedorzeczne.
Wszyscy jednak jesteśmy częścią Natury, a Natura jest w nas.
To bardziej pasuje do nauki człowieka - Jezusa, niż jakieś filozofie o "osobie Boga" itp.

A skąd wiem? Nie wiem nic. Tak sobie piszemy po prostu.

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2016-12-09, 09:48   

nesto napisał/a:
A kim mógłby być, skoro go urodziła kobieta?

No nie... przecież Biblia to kłamstwo, jak twierdzisz... więc po co się na nią teraz powołałeś?
Czyli jak zwykle niekonsekwencja. Jedno z Biblii sobie wyciągniesz inne odrzucisz, tak jakoś bez sensownego klucza.
nesto napisał/a:
A skąd wiem? Nie wiem nic. Tak sobie piszemy po prostu.

To lepiej w tym wątku tak 'sobie' nie pisz. Zagadnienie jest typowo biblijne a już na pewno nie dla ateistów, sceptyków, deistów i innej maści ludzi odrzucających Biblię.
Nie obrzydzaj jej nam.

nesto
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-09, 10:28   

Bobo napisał/a:
No nie... przecież Biblia to kłamstwo, jak twierdzisz... więc po co się na nią teraz powołałeś?
Czyli jak zwykle niekonsekwencja. Jedno z Biblii sobie wyciągniesz inne odrzucisz, tak jakoś bez sensownego klucza.

Jeśli Jezus istniał, był człowiekiem.
Urodziła go kobieta, bo przecież nie mężczyzna..
To raczej Ty bez Biblii nie jesteś w stanie napisać niczego.
Zacznij myśleć samodzielnie, albo zbzikujesz.

Bobo napisał/a:
To lepiej w tym wątku tak 'sobie' nie pisz. Zagadnienie jest typowo biblijne a już na pewno nie dla ateistów, sceptyków, deistów i innej maści ludzi odrzucających Biblię.
Nie obrzydzaj jej nam.

Tylko staram się pomóc. Wyzwolić was ze zbiorowej hipnozy, którą wzajemnie się karmicie.
To jakby ludzie na scenie zahipnotyzowani i udający kurczaki. Ktoś im mówi "jesteście ludźmi", a oni do niego "ko ko ko - uciekaj i pozwól nam kurczaczyć"..

Fedorowicz. 

Wysłany: 2016-12-26, 04:55   

nesto napisał/a:
Tylko staram się pomóc. Wyzwolić was ze zbiorowej hipnozy, którą wzajemnie się karmicie..
"..
Ta "hipnoza" pomaga nam nawiązać silną więz z Bogiem, żyć zgodnie z chrześcijańskimi zasadami moralnymi i pomagać innym w rozwoju duchowym. A Ty chcesz zabrać nam Biblie, proponując powrót do bezlitosnych praw natury, do amoralności przyrody w której silniejszy zjada słabszego. Jakie by to wydało owoce?

Cytat:
Wszyscy jednak jesteśmy częścią Natury, a Natura jest w nas.
Nie do końca.
Posiadamy wolna wolę i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Zwierzęta nie ! Mają tylko ślepy instynkt.

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2017-01-05, 14:41   

Fedorowicz. napisał/a:
Posiadamy wolna wolę i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Zwierzęta nie ! Mają tylko ślepy instynkt.

No i człowiek potrafi... mówić, ma swój język. Zdolność do porozumiewania się na takim poziomie stanowi przepaść do tego, jak porozumiewają się zwierzęta.

kasia 
kasia

Wysłany: 2017-01-14, 21:12   

Bobo napisał/a:
Mam pewną myśl związaną z Malachiasza 3:1:

Oto poślę mego wysłańca, by przygotował drogę przede mną. I z nagła zjawi się w swej Świątyni Pan, którego oczekujecie, i Anioł Przymierza, którego [nadejścia] pragniecie. Zaprawdę, przyjdzie On — mówi Jahwe Zastępów. (wg. Biblii Poznańskiej)

Występują tu trzy postaci:
1. wysłaniec przygotowujące drogę przed Panem.
2. Pan zjawiający się w świątyni
3. Anioł Przymierza mający nadejść.

BH---Mal.3:1
Oto Ja posyłam mojego anioła, aby przygotował drogę przede mną. Potem przyjdzie do świątyni ten Pan, którego wy oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego wy pragniecie. Zaiste, on przyjdzie mówi JHWH --[Jehowa] Zastępów.

Ja rozumiem,że:---
1/ Jan Chrzciciel
2/Jezus Pan
3/ Bóg Jehowa.

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2017-01-14, 21:22   

kasia napisał/a:
BH---Mal.3:1
Oto Ja posyłam mojego anioła, aby przygotował drogę przede mną. Potem przyjdzie do świątyni ten Pan, którego wy oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego wy pragniecie. Zaiste, on przyjdzie mówi JHWH --[Jehowa] Zastępów.

Ja rozumiem,że:---
1/ Jan Chrzciciel
2/Jezus Pan
3/ Bóg Jehowa.

Aby Cie dobrze zrozumieć ujmę to tak, jak poniżej, a Ty napisz, czy dobrze Cię zrozumiałem:

Oto Ja posyłam mojego anioła,(JAN CHRZCICIEL) aby przygotował drogę przede mną. Potem przyjdzie do świątyni ten Pan (JEZUS PAN), którego wy oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego wy pragniecie. Zaiste, on przyjdzie mówi JHWH --[Jehowa] Zastępów.(BÓG JEHOWA).

Dobrze zrozumiałem?
Zauważ, że Jezusa PANA określono: 'to jest anioł przymierza'.

Jezusa tu nazywa się aniołem... a anioł, wiadomo kim jest. Na pewno nie jest samym Bogiem Ojcem, nie jest równy tzw. Trójcy. A skoro jest aniołem to już jesteśmy blisko do... archanioła Michała ;-)

kasia 
kasia

Wysłany: 2017-01-14, 22:46   

Powiem tak, zastanawiałam się nad tym, bo znam jeszcze inną wresię

Oto ja Jehowa posyłam Anioła, Sługę mego, głównego posłańca Archanioła.

Ale w oryginale w BH Jehowa występuje tylko na końcu tekstu, chociaż na początku jest ha przed Panem---ha Adon, co sugeruje ten konkretny Pan, a Adon odnosi się do każdego Pana, zarządcy, gospodarza itp. jednak nie odnosi się do Jehowy.
Gdyby było Adonaj i ha przed, można by zasugerować,ze jest mowa o Bogu Jehowie Adonaj ---Bóg mój a ha przed, sugeruje ten konkretny Bóg mój. Taka mam wiedzę w tej chwili.
Ostatnio zmieniony przez kasia 2017-01-14, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2017-01-16, 08:53   

Aaaa, no to OK, podobnie rozumiem ten tekst, Panem jest Jehowa, aniołem Jan Chrzciciel a aniołem przymierza Jezus Chrystus.
W tym temacie generalnie chodzi mi o to, że nie ma nic złego w tym, aby Jezusa nazwać... aniołem, co właśnie Biblia czyni w tym miejscu.
Niektórzy mają awersję na samą myśl, że tak można nazwać Jezusa i zaciekle walczą z tym poglądem. Szczególnie ci, co wierzą w tzw. Trójcę odżegnują się od tego, no jakże to Bóg (Jezus) mógłby być aniołem... :hyhy:

Natomiast co do wersji:
Cytat:

Z jakiego to przekładu?

kasia 
kasia

Wysłany: 2017-01-17, 00:40   

Bobo napisał/a:
Natomiast co do wersji:
Cytat:

Z jakiego to przekładu?

Powyższe zdanie nie jest w całości z jakiegoś przekładu, Jezus przecież jest tez nazwany Aniołem, też Archaniołem :-D

Odpowiedz do tematu