FORUM BIBLIA Strona Główna FORUM BIBLIA
'Twoje Słowo jest prawdą' (Jana 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Witaj na FORUM BIBLIA! Zapraszam do rejestrowania się i pisania!

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy każdy chrześcijanin powinien być ochrzczony?
Autor Wiadomość
Bobo 
Administrator

Wysłany: 2016-11-10, 13:15   

kasia napisał/a:
Bobo warto czytać i myśleć co się czyta.

Dość brzydko zaczęłaś... :roll:

kasia napisał/a:
Ja nie napisałam,że po poznaniu prawdy ja nie chcę się ochrzcić, ja napisałam,ze do zbawienia nie jest chrzest nam potrzebny, [mniej więcej w tym sensie napisałam]

Wiem i rozumiem co napisałaś. Tylko jak to pogodzisz z tekstem:

Kto uwierzy i  zostanie ochrzczony, ten będzie wybawiony (Marka 16:16)

Gdyż sercem wierzy się ku prawości, lecz ustami składa się publiczne wyznanie ku wybawieniu.
(Rzym 10:10)
Chrzest jest publicznym wyznaniem ku zbawieniu.
kasia napisał/a:
wielu było ludzi którzy wyszli z nominalnego chrześcijaństwa i często nie mieli okazji wziąć chrztu przez zanurzenie i umierali,

Jednak co innego mówić o regule a co innego o wyjątku. Regułą jest wzięcie chrztu a ty przywołujesz na myśl przypadki, że ktoś nie miał okazji go wziąć.
KTO dzisiaj nie ma OKAZJI do tego? ;-)

kasia napisał/a:
z nominalnego systemu wychodzili ludzie oddani Bogu już od dwóch tysięcy lat.
Może znasz kiedy Luter brał chrzest?, czy Hus? Czy inni reformatorzy? Ja nie znam, chętnie poznam.

Nie wiem. Mam pytanie, skąd wiesz, że będą zbawieni?
Po drugie, skąd wiesz, czy po zmartwychwstaniu nie będą musieli jednak wziąć tego chrztu? Przecież sam fakt ich zmartwychwstania nie gwarantuje zbawienia.

REKLAMA 
kasia

Wysłany: 2016-11-10, 17:00   

Ostatnio zmieniony przez kasia 2016-11-10, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  

kasia 
kasia

Wysłany: 2016-11-10, 17:00   

Bobo napisał/a:
Wiem i rozumiem co napisałaś. Tylko jak to pogodzisz z tekstem:

Kto uwierzy i zostanie ochrzczony, ten będzie wybawiony (Marka 16:16)

Nie przypominam sobie teraz, czy jest drugi podobny tekst, który mówi o zbawieniu przez chrzest.
O ile dobrze pamiętam to chyba słów o chrzcie w tym tekście nie ma w jakimś manuskrypcie, nie wiem tego na pewno i w jakim.
Ciekawa jednak jest że w w Biblii Gdańskiej pod tekstem Mar. 16:16, jest odnośnik do Jana 3:18-----tutaj nic nie ma o chrzcie, Jan.3:36,, tez nic o chrzcie nie ma,
Jak znasz jakiś tekst, że zbawienie jest związane z chrztem to bardzo proszę, chcę go przeczytać.

Bobo napisał/a:
KTO dzisiaj nie ma OKAZJI do tego? ;-)

Ja się z tobą zgadzam i ja też mam chrzest, ale chodzi mi o to co napisał Lenovo, zresztą i ty też, czy chrzest jest niezbędny do zbawienia, według mnie NIE.

Bobo napisał/a:
Nie wiem. Mam pytanie, skąd wiesz, że będą zbawieni?

Ja nie powiedziałam,ze będą zbawieni, ja wierzę,ze jak wytrwają w Tysiącleciu to będą zbawieni, i my również jak wytrwamy , to kiedy Jezus będzie oddawał królestwo już z nawróconymi doskonałymi ludźmi, BOGU, a my się tam znajdziemy to i owszem będziemy ZBAWIENI.

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2016-11-14, 08:47   

kasia napisał/a:
Jan.3:36,, tez nic o chrzcie nie ma,

Jana 3:38 mówi o tym by być posłusznym Jezusowi. No to jak to robić, jeśli ktoś się nie ochrzcił, skoro Jezus polecił?
Może nawiązujesz do jakiś wyjątkowych przypadków, że np. ktoś ma jakąś chorobę i kontakt z wodą go zabija, albo... po prostu nikt mu nie powiedział, że ma się ochrzcić itd.
Jednak reguła to naśladować Jezusa a ten się ochrzcił; słuchać poleceń Jezusa, a ten polecił się chrzcić; rozumieć, na czym polega oddanie się Bogu i usymbolizować to publicznie.

Idąc twoim tokiem rozumowania to i wiara w Jezusa nie jest potrzebna do zbawienia, skoro Bóg wskrzesi prawych i NIEPRAWYCH. Nieprawi ani nie wierzyli, ani nawet nie znali Biblii więc... czy to oznacza, że to są rzeczy niezbędne do zbawienia?

Mówiąc o tym, że chrzest jest niezbędny wprowadzasz pewne zamieszanie.
Odpowiedź powinna brzmieć tak:
Owszem, chrzest jest konieczny do zbawienia, jednak w wyjątkowych sytuacja, każdą sprawę indywidualnie osądzi Bóg. Na pewno weźmie pod uwagę to czy ktoś rozumiał wagę i konieczność chrztu i to z jakich powodów go nie przyjął.
Można tu mówić o wyjątkowości a nie jakiejś regule.

kasia 
kasia

Wysłany: 2016-11-18, 00:13   

Bobo napisał/a:
Idąc twoim tokiem rozumowania to i wiara w Jezusa nie jest potrzebna do zbawienia,

Czy wiara w Jezusa, równa jest chrztowi ?
Ażeby się ochrzcić, to wpierw trzeba się poświęcić Bogu w swoim sercu i wtedy prosimy o chrzest.
Chrzest jest symbolem naszego poświęcenia, inaczej mówiąc zawartego przez nas przymierza z BOGIEM i jest to okazanie przed całą społecznością,że jestem poświęconym dzieckiem Bożym. bo bracia ze zboru nie czytają naszych serc Bóg czyta.
Bobo napisał/a:
Mówiąc o tym, że chrzest jest niezbędny wprowadzasz pewne zamieszanie.
Odpowiedź powinna brzmieć tak:

NIE, chrzest do naszego zbawienia które nastąpi po Małym Okresie nie jest konieczny WIARA JEST KONIECZNA

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2016-11-18, 13:56   

kasia napisał/a:
Czy wiara w Jezusa, równa jest chrztowi ?

Wiara w Jezusa prowadzi do chrztu. Jest to jeden z etapów. Z drugiej strony, wiara bez uczynków jest martwa. Chrzest jest uczynkiem potwierdzającym tą wiarę.
To tak, jakby chłopak TYLKO mówił, że cię kocha, ale nie poślubił cię.
kasia napisał/a:
Ażeby się ochrzcić, to wpierw trzeba się poświęcić Bogu w swoim sercu i wtedy prosimy o chrzest.

A jak ktoś nie poprosi, to trzeba mu to uświadomić. Dlatego twoje zdanie: chrzest nie jest konieczny do zbawienia jest... mylną tezą, która wprowadza w błąd.
Chrzest wynika z posłuszeństwa naukom Jezusa, jest wynikiem wiary w Jego rolę, jest elementem oczyszczającym z grzechu.

Piotr powiedział do nich: „Okażcie skruchę i niech każdy z was da się ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa ku przebaczeniu waszych grzechów
(Dzieje 2:38)

Powyższy werset wskazuje na chrzest jako przejaw skruchy i przebaczenie grzechów.
Piotr uzupełnia, że to prośba do Boga o czyste sumienie, co przyczynia się do zbawienia:

Odpowiednik tego teraz i was wybawia, mianowicie chrzest (nie usunięcie brudu z ciała, lecz prośba do Boga o dobre sumienie), przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
(1 Piotra 3:21)

Ponadto Piotr u Korneliusza KAZAŁ ochrzcić jego samego i cały dom.

„Czy tym, którzy tak jak my otrzymali ducha świętego, może ktoś odmówić wody, żeby nie zostali ochrzczeni?”  Wówczas KAZAŁ ich ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa

Jak to kazał, skoro wg. Ciebie chrzest nie jest konieczny do zbawienia? Przecież Bóg tak czy siak wiedział co jest w sercu tego człowieka. A jednak.

Podsumowując powyższe teksty... nie wierzę, że chrzest nie jest konieczny do zbawienia. Czytamy w Biblii, że KAZANO kogoś ochrzcić, apostołowie nie mówili, że to jest kwestia wyboru/opcji ale przedstawiali to jako konieczność. Jest to wynik wiary w Jezusa a ten czyn (chrzest) jest tego potwierdzeniem, jest to oznaka skruchy i czystego sumienia przed Bogiem. W końcu jest sposobem na wybawienie.

kasia napisał/a:
NIE, chrzest do naszego zbawienia które nastąpi po Małym Okresie nie jest konieczny WIARA JEST KONIECZNA

A to już wywód, który kompletnie nie wynika z żadnego biblijnego tekstu.

nesto
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-08, 14:49   

Bobo napisał/a:

A to już wywód, który kompletnie nie wynika z żadnego biblijnego tekstu.

Czy uważasz, że jeśli czegoś nie ma w Biblii, to owo coś nie istnieje?

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2016-12-08, 15:32   

nesto napisał/a:
Czy uważasz, że jeśli czegoś nie ma w Biblii, to owo coś nie istnieje?

Pytanie zbyt ogólne, bo wcale tak nie uważam. Jednak moje zdanie było w kontekście tego, co napisała kasia nawiązując do zagadnień typowo biblijnych.

nesto
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-09, 10:39   

A w temacie - każdy chrześcijanin powinien być ochrzczony, bo to symbol chrześcijaństwa i biblijny nakaz.

ps.
Oczywiście obiektywnie jest to bez znaczenia.

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2016-12-09, 15:14   

nesto napisał/a:
Oczywiście obiektywnie jest to bez znaczenia.

Tylko KTO ustala, że coś jest obiektywne? Twoja osoba na pewno nie ;-)

kasia 
kasia

Wysłany: 2016-12-14, 11:30   

Bobo napisał/a:
Wiara w Jezusa prowadzi do chrztu. Jest to jeden z etapów. Z drugiej strony, wiara bez uczynków jest martwa. Chrzest jest uczynkiem potwierdzającym tą wiarę.

Owszem, każde dziecko poświęcone Bogu, chce okazać to swoje poświęcenie przez symbol chrztu, ale to jest tylko SYMBOL.
Co z ludźmi którzy wierzyli/wierzą w Boga obojętnie w jakim wyznaniu chrześcijańskim by nie byli, [Bóg nie patrzy na szyld wyznaniowy, tylko na serca] i np. są katolikami i nie rozumieją chrztu przez zanurzenie, ale są oddani Bogu na tyle na ile mają wiedzy, czy ci ludzie beda musieli na siłę się chrzcić, bo inaczej to nie dostapią zbawienia?

Bobo 
Administrator

Wysłany: 2016-12-16, 14:11   

kasia napisał/a:
Co z ludźmi którzy wierzyli/wierzą w Boga obojętnie w jakim wyznaniu chrześcijańskim by nie byli, [Bóg nie patrzy na szyld wyznaniowy, tylko na serca] i np. są katolikami i nie rozumieją chrztu przez zanurzenie, ale są oddani Bogu na tyle na ile mają wiedzy, czy ci ludzie beda musieli na siłę się chrzcić, bo inaczej to nie dostapią zbawienia?

Znów uderzasz w wyjątki :-)
Przecież dlatego Jezus rozpoczął działalność kaznodziejską, aby ludzie nie byli w takiej nieświadomości o jakiej tu piszesz. Czytaj:

Wprawdzie Bóg nie zważał na czasy takiej niewiedzy, lecz teraz mówi ludziom, żeby wszyscy wszędzie okazali skruchę. 31 Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom przez wskrzeszenie go z martwych”.
(Dzieje 17:30,31)

Owszem, może się zdarzyć jakaś niezorientowana jednostka, jednak reguła to głosić takim ludziom aby wiedzieli. Dlatego założenie, że chrzest nie jest konieczny jest sprzeczny z tą regułą.

Lenovo 

Wysłany: 2017-08-08, 22:08   

kasia napisał/a:
Bobo napisał/a:

Owszem, każde dziecko poświęcone Bogu, chce okazać to swoje poświęcenie przez symbol chrztu, ale to jest tylko SYMBOL.

Co z ludźmi? To własnie do nich zostało skierowane to wezwanie:"4 I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: „Wyjdźcie z niej, mój ludu, jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag"(Obj.18:4).
Wyjdźcie z zasięgu religii fałszywej.
"Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca"(Heb. 4:12). /poznajpismo.j.pl/
Ostatnio zmieniony przez Lenovo 2017-08-08, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu